Ovo plastično smeće preplavljuje poznate plaže na Baliju skoro svake godine, nanešene monsunima, ali i uzrokovane lošim upravljanjem otpadom i globalnom krizom zagađenja mora.
Oko 90 tona plastičnog smeća je nedavno prikupljeno sa tri najpoznatije plaže ovog ostrva. Uprkos naporima lokalnih vlasti i komunalnih službi, smeće ne prestaje da navire na obalu.
U aprilu 2020. godine indonezijska Vlada usvojila je Nacionalnu strategiju za borbu protiv krize plastičnog otpada koji utiče na morski ekosistem i ekonomiju te zemlje, prenosi britanski Guardian.
Dr. Denis Hardesti, stručnjak za globalno zagađenje plastike i jedna od glavnih istraživača na australijskom CSIRO naučnom institutu i jedna od učesnica Nacionalne strategije istakla je da se trenutno sakuplja ogromna količina plastike na plažama i da je situacija iz godine u godinu sve gora.
Iako su ove plaže na takvoj lokaciji da lakše "kače" plastični otpad tokom monsunskih kiša, ovolika količina je ipak i posledica porasta proizvodnje plastike na svetskom nivou.
Takođe, preko milion turista iz celog sveta godišnje poseti Bali, te i oni doprinose zagađenju plaža, kao i loše upravljanje otpadom. Usled pandemije korona virusa i zatvorenosti granica, na ovom ostrvu se nalazi jako mali broj posetilaca.
Detalji koji čine da dnevna soba izgleda malo luksuznije: Većinu imate u domu, ali ih ne koristite pravilno
Elle Style Awards 2024 powered by adidas: Spektakularna dodela nagrada inspirisana Jugoslavijom okupila poznate zvezde
Ovo pitanje je Džefa Bezosa podstaklo da otvori Amazon: Danas je 3. najbogatiji čovek na svetu zbog njega
Kako se najbolje približiti svakom znaku: Ovan i Riba vole avanturiste, a Vodolija kreativce
Šta se desilo za najlepšom ženskom grupom u ex YU? Jedna se udala u Dubaiju, a ona htela da tuži Bruna Marsa