Ket Midlton, Megan Markl, kraljica Leticija... danas važe za neke od najmoćnijih žena sveta, i sinonim su za prestiž, moć, visoki stalež, eleganciju i elitu, međutim, iako su pojedine članice kraljevskih porodica rođene u "zlatnim kolevkama", neke druge su bile obične žene pre nego što su se zaljubile i udajom dobile visoka zvanja.
Nije tajna i da su određeni brakovi bili prilično kontraverzni upravo zbog onoga što su neke princeze radile u prošlosti, a evo čime su se bavile pre nego što su postale članice kraljevskih porodica.
Megan Markl
Nije tajna da je Megan Markl pre udaje za Harija bila glumica, ali je lepa vojvotkinja od Saseksa imala još jedno zanimanje. Kada nije bila na audicijama za uloge, radila je kao kaligraf i instruktorka kaligrafije (čak je napisala pozivnice za venčanje Robina Tika i Pole Paton, kao i praznične čestitke koje su slavnim ličnostima slali Dolce & Gabbana). Takođe je radila kao hostesa u restoranu, model za aktovke brenda "Deal or No Deal" i kao pripravnica u jednoj PR službi u Argentini.
Grejs Keli
Grejs Keli bila je jedna od najlepših princeza svih vremena, a pre udaje za princa Renijea III od Monaka 1956. smatrana je jednim od najvećih imena zlatnog doba kinematografije. Dobitnica Oskara je nezaboravno glumila u filmovima kao što je "To Catch" Alfreda Hičkoka kao i "To Catch a Thief", "Rear Window" i u filmu "Mogambo" Džona Forda.
Princeza Dina
Rođena u Kaliforniji, princeza Dina odrasla je između SAD-a i Bliskog istoka jer je njen otac bio istaknuti ekonomista, i predavao na brojnim američkim univerzitetima. Sa 23 godine udala se za princa Sultana bin Gahada Nasera bin Abdulaziza iz Saudijske Arabije. Za razliku od većine drugih žena koje se udaju za kraljevsku porodicu, karijera princeze Deene je porasla tek nakon što se pridružila saudijskoj kraljevskoj porodici. Godine 2006. otvorila je ekskluzivni modni butik samo za članove pod nazivom D'NA u Rijadu, koji je kasnije proširila u Kataru. Takođe je kratko bila glavna urednica modnog časopisa Vogue.
Kraljica Ranija
Pre nego što je sela na jordanski tron 1999. godine, Ranija Al-Abdulah je imala karijeru u marketingu, diplomirala je poslovnu administraciju na Američkom univerzitetu u Kairu. Nakon što je diplomirala, radila je u marketingu za Citybank, nakon čega je dobila posao u kompaniji "Apple" u Amanu, Jordan.
Šarlin od Monaka
Princeza Šarlin udata je za princa Alberta od Monaka, kojeg je upoznala "na poslu". Ona je, naime, bila proslavljena južnoafrička plivačica i, štaviše, takmičila se na Olimpijskim igrama za svoju zemlju. a budućeg supruga prvi put je srela posle jedne trke.
Budućeg suprug prvi put je srela posle jedne trke, a na fotografiji iznad vidite kako je izgledala u tom periodu.
Princeza Sofija
Svetski mediji svojevremeno nisu prestajali da pišu o princezi Sofiji Helkvist, Šveđanki koja je udata za tamošnjeg princa Karla Filipa i koja je volontiranjem i predanim radom tokom pandemije osvojila srca javnosti, budući da, kao manekenka i učesnica rijalitija, nije odmah toplo primljena.
Princeza se čak slikala u toplesu za naslovnicu časopisa "Slitz" što je dodatno zaprepastilo javnost.
Kejt Midlton
Kejt Midlton danas je jedna od najpopularnijih članica kraljevske porodice, a svog supruga princa Vilijama upoznala je tokom studija, nakon čega je radila kao pomoćnik pri kupovini aksesoara u jednoj prodavnici brenda Jigsaw.
No, Kejt je i te kako pomagala i svojim roditeljima u prodavnici, a potom i u njihovoj komapniji koja se bavila planiranjem događaja.
Kraljica Leticija
Danas je kraljica Leticija od Španije poznata kao supruga kralja Felipa VI i jedna od najuticajnijih žena u svetu mode, ali kao Leticija Ortiz Rokasolano bila je slavna u svojoj zemlji i ranije jer je radila kao novinarka na tamošnjem javnom servisu.
Meri, princeza od Danske
Pre nego što je postala princeza Danske, Meri Donaldson iz Australije je imala karijeru u oglašavanju, radeći za agenciju u Melburnu nakon što je 1994. diplomirala trgovinu i pravo. Godine 1997, Meri je trebalo dve godine da putuje nakon smrti njene majke, da bi se 1999. vratila u Australiju radi posla u Sidneju, gde je, naravno, počela njena kraljevska bajka.
Upoznavši prestolonaslednika Frederika od Danske u Slip Inu, pabu u Sidneju tokom Olimpijskih igara 2000. godine, par je ubrzo započeo vezu na daljinu, pre nego što je Donaldson odlučila da se preseli na drugu stranu okeana 2001. godine, prvo u Pariz gde je predavala engleski jezik u školi poslovnog engleskog. Sledeće godine preselila se u Kopenhagen i započela ulogu u Microsoftu, pre nego što su njih dvoje objavili veridbu u septembru 2003.
Masako, carica Japana
Masako Ovada je prvi put srela Naruhita, prestolonaslednika Japana na čajanki 1986. Odmah očaran njom, princ je organizovao da se sretnu nekoliko puta u narednih nekoliko nedelja, a njihovo udvaranje se nastavilo u narednih nekoliko godina. Međutim, Masako nije bila voljna da stupi u brak, dva puta je odbila prinčevu ponudu, jer bi je to nateralo da odustane od obećavajuće diplomatske karijere u japanskom Ministarstvu spoljnih poslova.
Za to vreme Ovada, koja je već diplomirala ekonomiju na Harvardu, magistrirala je međunarodne odnose na Oksfordu, vrativši se u Japan 1990. Prihvatila je treću prinčevu ponudu 1992, navodno nakon uveravajućeg poziva tokom kojeg je princ očigledno tvrdio da je biti princeza samo „još jedan oblik diplomatije“.
Svet poznatih nadohvat ruke. Sve goruće teme, aktuelna dešavanja i najsočniji tračevi na jednom mestu. Pridruži se Viber zajednici ŽIVOT POZNATIH i budi u toku svakog dana!
U Sava Centru održana promocija knjige "Tajne zanata" Miroslava Miškovića
Viralno rumenilo košta 44€, a ne vredi ni 500 din: Ove drogerijske zamene su 10x bolje i pigmentovanije
10 situacija kada smo morali 2x da pogledamo u obuću slavnih: Kokošije kandže i danas su nešto najčudnije ikad
Elle Style Awards 2024: Počinje odbrojavanje do najvećeg modnog događaja u regionu
Ni braon ni burgundi: Ova boja haljine se bez problema uklapa u svaki dnevni stil, a mi znamo 12 najlepših