Ako često koristite uređaje za zagrevanje kose, važno je da je što bolje zaštitite bez obzira na tip ili stanje kose.
I koliko god se to bezazleno činilo, čak i ako jednom nedeljno stilizujete kosu uređajima za zagrevanje kose – oštećujete ju, bilo da se rado o fenu, pegli ili figaru.
Baš zato postoje proizvodi za zaštitu od toplote koji stvaraju zaštitni sloj između kose i uređaja. Većina je takvih proizvoda na bazi silikona koji imaju ulogu da naprave sloj koji će se uhvatiti za kosu i usporiti zagrevanje od uređaja do kose, pa će je i manje uništavati.
Prejako i prenaglo zagrevanje kose, kakav efekt imaju pegla ili figaro, isušuje kosu, pogotovo ako se koristi svaki dan. Ukratko, cilj ovakvih proizvoda jeste da uspori širenje toplote od uređaja i rasporedi je ravnomernije po kosi, posebno kad je reč o tankoj ili farbanoj kosi. Sprejevi su tu da povrate negu vašoj kosi i očuvaju folikule.
I nije dovoljno da samo poprskate kosu, već odvajate sekciju po sekciju kako koristite zagrejvajući uređaj na pojedinom delu kose.
No, bez obzira na njihovu funkciju i učinkovitost, jedna od stavki na koju svakako morate pripaziti jeste kakve uređaje za zagrevanje kose koristite. Postoji pregršt uređaja koji koriste tehnologije za smanjivanje uništavanja kose, pa svakako, ako ste u potrazi za novim, neka vam oni budu prioritet.
U Sava Centru održana promocija knjige "Tajne zanata" Miroslava Miškovića
Viralno rumenilo košta 44€, a ne vredi ni 500 din: Ove drogerijske zamene su 10x bolje i pigmentovanije
10 situacija kada smo morali 2x da pogledamo u obuću slavnih: Kokošije kandže i danas su nešto najčudnije ikad
Elle Style Awards 2024: Počinje odbrojavanje do najvećeg modnog događaja u regionu
Ni braon ni burgundi: Ova boja haljine se bez problema uklapa u svaki dnevni stil, a mi znamo 12 najlepših