Trajni lak svakako je najpopularnija tehnika sređivanja noktiju, a kod ove tehnike spojeni su lak i gel za nokte. Nakon što se nanese, trajni lak može potrajati i 3 do 4 nedelje.
Gel lak je odlično rešenje za devojke koje se bore s ispucalim i slabim noktima koji se listaju jer zapravo štiti nokat od spoljašnjih uticaja koji bi ga mogli oštetiti. Ukoliko ste se ikada zapitale da li je moguće gel lak skinuti bez odlaska u kozmetički salon, odgovor je potvrdan!
U nastavku vam donosimo ceo proces skidanja gel laka u kućnoj varijanti...
Kako se skida trajni lak? Bitno je da ispratite 5 koraka
1. korak: Turpijanje noktiju kao početak skidanja trajnog laka kod kuće
Prvo što će ti biti potrebno je dobra, oštra turpija. Polako i nežno sa svakog nokta ukloni površinski sloj trajnog laka. Poenta je u tome da ne skinete sav trajni lak već samo početni sloj i sjaj. Nokte skratite i oblikujte u željeni oblik. Iako će samo skraćivanje i poravnavanje rubova trajati kraće, oblik svojih noktiju možete i promeniti iz kockastih u ovalne - a to možete pogledati u videu!
2. korak: Zaštita zanoktica oko noktiju pre skidanja trajnog laka
Sledeće na šta morate obratite pažnju prilikom skidanja trajnog laka je da zaštitite kožu oko noktiju uljem ili masnijom kremom. Hranjivo ulje ili kremu možete pronaći u svim drogerijama! Nanošenjem ulja za zanoktice i kreme zaštitiće nokte od acetona koji dosta isušuje kožu. Aceton neće delovati štetno na nokte, ali zanoktice su dosta osetljive pa ih stoga morate pažljivo zaštititi.
3. korak: Umakanje noktiju u aceton za skidanje trajnog laka ili odstranjivač trajnog laka
Ključni korak kod skidanja trajnog laka kod kuće je da tupfere koje ćete omotati oko noktiju dobro natopite acetonom. Bitno je da u odstranjivaču trajnog laka imaš visoki postotak acetona jer oni slabiji neće toliko dobro delovati pa bi odstranjivanje trajalo mnogo duže. Vaticu natopljenu acetonom ili odstranjivačem trajnog laka stavite na svaki nokat i zatim nokat omotajte folijom.
4. korak: Skidanje ostataka trajnog laka drvenim štapićem ili metalnim odstranjivačem
Ostatke trajnog laka treba da uklonite u potpunosti pomoću drvenog štapića ili metalnog odstranjivača, a zatim turpijom za poliranje ispolirate nokte da njihova površina bude glatka i sjajna. Drvenim štapićem odnosno metalnim odstranjivačem trajnog laka nikako ne smete grubo da rukujete jer ćete tako oštetiti površinu svog nokta. Trajni lak trebao bi pažljivo da se oguli pomoću ovih alata. Turpijanje za poliranje dolazi tek kad na noktu više nemate ostataka trajnog laka te ga možete neometano ispolirati do prirodnog i zdravog sjaja.
5. korak: Nega noktiju nakon skidanja trajnog laka
Završni korak je nega zanoktica i ruku jer ih je namakanje u acetonu verovatno dosta isušilo, uljem za negu zanoktica i bogatom hiratantnom kremom koja će nahraniti kožu ruku. Nakon ovoga nokti će biti savršeno spremni za novu boju i dizajn trajnog laka po želji! A kako cela procedura izgleda pogledajte u nastavku:
U Sava Centru održana promocija knjige "Tajne zanata" Miroslava Miškovića
Viralno rumenilo košta 44€, a ne vredi ni 500 din: Ove drogerijske zamene su 10x bolje i pigmentovanije
10 situacija kada smo morali 2x da pogledamo u obuću slavnih: Kokošije kandže i danas su nešto najčudnije ikad
Elle Style Awards 2024: Počinje odbrojavanje do najvećeg modnog događaja u regionu
Ni braon ni burgundi: Ova boja haljine se bez problema uklapa u svaki dnevni stil, a mi znamo 12 najlepših