„Beba je ključ za dobrobit odraslih“, rekla je Pejs za The Post. „Neverovatno je da beba, bez ikakvog životnog iskustva, može da nam da mapu kako da živimo zdravo.“

Dobra vest je da ne morate da stavite cuclu i da se popnete u ogromnu visoku stolicu kako biste pratili ove savete za bebe. I molim vas, nemojte ni pomisliti da uključite „CoComelon“ za vreme večere.

Umesto toga, Pejs savetuje svojim klijentima da prihvate tri jednostavna ponašanja kako bi sprečili prejedanje.

Jedite svaka dva do četiri sata

Pejs, koja je razvila ovaj koncept radeći sa novim majkama, preporučuje da prvi obrok pojedete jedan do tri sata nakon buđenja.

„Treba da uključuje izvor proteina kao što su jaja, sir ili jogurt, u kombinaciji sa vlaknastim ugljenim hidratima kao što su žitarice od celog zrna“, savetuje ona. „Dodavanje porcije voća ili povrća upotpunjuje obrok i pruža uravnotežen početak dana.“

Ručak: Tri do četiri sata kasnije, preporučuje supu od povrća ili salatu.

mama i beba
Foto: Shutterstock

Proteini treba da budu veganska kombinacija pasulja i žitarica ili dodatak mesa.

Održavajte energiju stabilnom uz bogat skrob poput hleba i porcije voća.

Planirani mini-obrok popodne pomaže da se popuni razmak između ručka i večere, sprečavajući prekomerni osećaj gladi kasnije.

„Ovo može biti mala, ali zadovoljavajuća opcija kao što je voće sa sirom, lagana salata ili smuti sa proteinima“, objasnila je Pejs.

Večera treba da bude oko četiri sata nakon mini-obroka. Počnite sa jednom ili dve porcije kuvanog povrća i svežom salatom.

Proteini mogu biti riba ili meso — uparite ih sa ugljenim hidratima kao što su krompir, pasulj ili pilav od celih žitarica.

Večernja užina, idealno dva do tri sata pre spavanja, treba da bude lagana, ali zasitna.

„Banana sa mlekom (bademovim, sojinim ili kravljim) dobro funkcioniše, ili nešto vlaknasto poput malo kikiriki, bademovog ili lešnik putera“, rekla je Pejs. „Cerealija sa visokim sadržajem vlakana sa sojinim mlekom ili jogurtom je još jedna opcija, a za nešto toplo, kakao ili čaj mogu biti sjajan način da se opustite.“

Uzmite svoje vreme - jedite sporije!

Bebe obično jedu od 15 do 30 minuta.

Pejs savetuje da obroke pojedete u najmanju ruku za 15 minuta — i da žvaćete svaki zalogaj.

Brzo žvakanje otežava mozgu da registruje da ste siti, što može dovesti do prejedanja.

Brzo jedenje takođe ne dozvoljava pravilnu probavu i može dovesti do gutanja prekomerne količine vazduha, što otvara put za probavne smetnje, gorušicu, nadimanje i gasove.

Žena jede povrće za ručak i pije sok od celera
Šta jesti nakon keto dijete kako se kilogrami ne bi vratili? Foto: Shutterstock

Izbegavajte besciljno grickanje

„Baš kao i bebe, slušajte prirodne signale gladi svog tela“, savetovala je Pejs.

Jedite kada ste zaista gladni, a ne zbog emocionalnih razloga ili dosade.

„Pre nego što posegnete za poslasticom, pitajte se da li vas nešto muči ili ste dosadni“, rekla je.

„Ako ne osećate da ste gladni, pokušajte da se bavite nekom drugom aktivnošću na trenutak. Ako volite video igre, igrajte igru, ili slikajte nešto ako osećate umetnički poriv. Ako, na kraju aktivnosti, i dalje imate želju za nečim, pojedite malo i zadovoljite želju.“