Kada je počeo da praktikuje ono što je takoreći pravednije - podelu sopstvene plate sa zaposlenima, Dena Prajsa su mnogi mediji i kompanije proglasili komunističkim preduzetnikom osuđenim na propast. Određeni klijenti su zbog ovog poteza odbili saradnju sa njim, ali on nije odustajao od svoje zamisli.
Nakon pet godina podelio je rezultate poslovanja, koji su direktno proistekli iz pomenutog delanja: godišnji minimalac zaposlenih koji iznosi 70 hiljada dolara.
Poslovanje njegove kompanije se utrostručilo, broj zaposlenih koji su vlasnici kuća je porastao deset puta, kao i onih koji su dobili decu, 70% zaposlenih je isplatilo kredite/dugove, itd. Produktivnost i zadovoljstvo poslom zaposlenih se drastično povećalo.
Način poslovanja i raspodele profita postao je model i nekoliko američkih kompanija je krenulo tim stopama. Ipak, u međuvremenu se saznalo da je Den Prajs ipak na umu imao marketinšku i PR kampanju, a ne toliko darežljivost. Naime, pre nego što je sebi spustio platu sa milion na 70 hiljada dolara, tih milion dolara je dodelio sam sebi, bez znanja i odobrenja upravnog odbora. Ipak, njegovi radnici su i nakon ovog saznanja bili zadovoljni svojom platom i poslom.
U Sava Centru održana promocija knjige "Tajne zanata" Miroslava Miškovića
Viralno rumenilo košta 44€, a ne vredi ni 500 din: Ove drogerijske zamene su 10x bolje i pigmentovanije
10 situacija kada smo morali 2x da pogledamo u obuću slavnih: Kokošije kandže i danas su nešto najčudnije ikad
Elle Style Awards 2024: Počinje odbrojavanje do najvećeg modnog događaja u regionu
Ni braon ni burgundi: Ova boja haljine se bez problema uklapa u svaki dnevni stil, a mi znamo 12 najlepših