Kod velikog broja ljudi, problem jesu česte upale mokraćne bešike - cistitis i prisustvo bakterija, među kojima je najčešća i najupornija upravo Escherichia coli. Međutim, uporne su i bakterije proteus, pseudomonas, klebsiela.
Ukoliko se one blagovremeno i potpuno ne izbace, infekcija će se ponavljati i po nekoliko puta u toku godine i na taj način narušavati imuni sistem.
Ukoliko se ne leči ili nepravilno leči zapaljenje mokraćne bešike može dovesti do komplikacija koje prave trajna oštećenja na organima urotrakta (urinarni putevi i bubrezi), a mogu dovesti i do steriliteta ukoliko se prošire na reproduktivne organe (jajnike, jajovode kod žena). Kod muškaraca infekcija može zahvatiti prostatu.
U odnosu na vrstu uzročnika lekar će Vam propisati odgovarajuću antibiotsku terapiju i uroantiseptik (pomoćna terapija i preventiva). Potrebno je mirovanje i stavljanje tople obloge u predelu mokraćne bešike.
Lekari navode da bi olakšanje trebalo da se oseti nakon nekoliko dana lečenja antibiotikom, a dosta može da pomogne i uvin čaj i čaj od brusnice za mokraćne kanale koji se piju dva do tri puta na dan kako bi se bešika i bubrezi ispirali.
Bonus video
U Sava Centru održana promocija knjige "Tajne zanata" Miroslava Miškovića
Viralno rumenilo košta 44€, a ne vredi ni 500 din: Ove drogerijske zamene su 10x bolje i pigmentovanije
10 situacija kada smo morali 2x da pogledamo u obuću slavnih: Kokošije kandže i danas su nešto najčudnije ikad
Elle Style Awards 2024: Počinje odbrojavanje do najvećeg modnog događaja u regionu
Ni braon ni burgundi: Ova boja haljine se bez problema uklapa u svaki dnevni stil, a mi znamo 12 najlepših