Uvijanje kose je nešto što se čini prilično jednostavno, ali to nije uvek baš tako. Pored toga, postoji nekoliko klasičnih grešaka koje možemo napraviti tokom korišćenja toplih uređaja za stilizovanje kose, a često mnogo nas padne na barem jednoj od njih. Ove greške ne utiču samo na izgled, već i na zdravlje kose. Zbog toga frizer Rob Rejes upozorava na šest najčešćih grešaka i daje savete kako ih izbegnuti.
Ne koristite sredstva za zaštitu od toplote
Rejes kaže da je ovo zapravo najčešća greška. Sredstvo za zaštitu od toplote posebno je važno koristiti kada je toplota uvijača u direktnom kontaktu s vašom kosom. "Postoji mnogo kvalitetnih proizvoda koji će zaštititi vašu kosu od visoke temperature, a neki čak pomažu u učvršćivanju, pa će vaša frizura na kraju izgledati bolje",kaže ovaj frizer za Real Simple.
Visoka temperatura
Nema potrebe koristiti previsoke temperature uvijača, iako mnogi nude tu mogućnost. Rejes kaže da to nije samo nepotrebno, već i prevruće, pa predlaže da počnete sa nižim temperaturama, a zatim postepeno pojačate ako vam se učini da je kosa dovoljno gusta i da je to potrebno.
Uvijate u jednom smeru
Zamena pravca uvijanja na različitim delovima kose, tako da je jedan deo uvijen prema licu, a drugi od lica, daje mnogo prirodniji izgled, kaže Rejes. S druge strane, ako želite da postignete vintage izgled, najbolje je lokne raditi u istom smeru, ali ne prema licu, nego od lica.
Predugo držite stajler na jednom mestu
Nema potrebe da dugo držite peglu ili figaro na jednom mestu. Rejes kaže da je 10 sekundi sasvim dovoljno. Što duže držite, to više rizikujete od oštećenja i suve, lako lomljive kose. Zanimljivo je napomenuti da, iako toplota pomaže u oblikovanju lokni, kosa se zapravo stvrdne dok se hladi. Zbog toga je još važnije da pustite loknu da se potpuno ohladi pre nego što je završno pročešljate prstima ili češljem.
Uvijate sve do vrhova
Umesto da uvijate pramenove po celoj dužini, Rejes savetuje da izostavite donji deo. Ovo ne samo da stvara moderniji izgled, već je i zdravije za kosu. "Vrhovi su obično najosetljiviji na oštećenja", kaže.
Svaki dan uvijate
Ako vam je kosa prirodno kovrdžava, dobro je povremeno da je popravite uvijačem. "Dajte kosi da se odmori. Operite je i osušite na vazduhu, te iskoristite prirodnu teksturu ako je moguće. Zatim je doterajte peglom drugi ili treći dan, u zavisnosti od toga koliko možete da izdržite između dva pranja", kaže Rejes.
Izvor: net.hr / wanted Vanja Pajović
Tamne farmerke koje su zamena za elegantne pantalone: 8 modela koji su šik i za posao i za večernje koktele
Očekivali ste nešto novije? Ovo je omiljena maskara Kejt Midlton bez koje ne može još od 2004. godine
3 bjuti tajne Sofije Vergare za mladolik izgled u 50-im: Potpuno prirodne metode koje su koristile i naše bake
Ovo piće Njujorčani najviše naručuju u kafićima: Klasik koji mnogi vole bio je za 133% popularniji u decembru
3 znaka da je vašoj pegli za kosu istekao rok trajanja: Ne ignorišite ih jer drastično oštećuju kosu